2019 Yılı 3.dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısında Konuşan Hatay Valisi Rahmi Doğan 29 Ekim’de bitmesi planlanan Çevlik-Arsuz Karayolunun kalan 3 kilometrelik kısmında,  yol yapım aşamasında oluşan sorunlardan ötürü en az 2 ay daha gecikme yaşanacağını ifade etti.

,

Hatay’ın bağlantı ve turizm anlamında en önemli ihtiyaçlarından biri olan ve yıllardır çözülemeyen Çevlik-Arsuz yoluyla ilgili sorunları kısa sürede çözerek, Hatay Valiliği inisiyatifiyle yapımına başlayan Vali Doğan yolun durumu hakkında açıklamalarda bulundu. YİKOB Toplantı Salonunda Belediye Başkanlarına hitap eden Vali Doğan 4 yılda tamamlanması öngörülen yolun kısa sürede bitecek olmasını da büyük bir başarı olduğunu söylerine ekledi.

2019 Yılı 3.dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısında Hatay gündemine dair açıklamalarda bulunan Vali Doğan şöyle konuştu; “Göreve başladıktan sonra yapmış olduğumuz en büyük yatırım Çevrik-Arsuz yoludur. Bu yol sadece iki ilçeyi birleştiren bir yol değildir. Göreve başladığımız günlerde her ay bir bakanımızı davet ettik. Bakanlarımıza ilimizin sorunlarını aktardık. Buradaki toplantıların bir tanesine Ulaştırma Bakanımızda eşlik etmişti. Biz Ulaştırma Bakanımıza bu yolun çok önemli olduğunu, sadece iki ilçeyi birleştiren bir yol olmadığını, turizmi çok ciddi derece de etkilediğini ve Hatay’da yıllardır gündeme gelmesine rağmen konunun çözülemediğini ilettik. O zaman ki ekonomik şartlar göz önüne alındığında yolun yapımının 4 yıllık bir süreye ihtiyaç olduğunu söylemişti. Aslında doğru bir süreydi. Biz bu süreçten sonra Milletvekillerimizle bir araya gelerek bu yolun Hatay için çok önemli olduğunu söyledik, onlarda söylediler. Bizde burada bir inisiyatif alarak bu yolu yapma kararı aldık ve projelendirip, ihalesini yapıp yol yapımına başladık. Bu yolun 29 Ekim itibariyle valiliğimize teslim edilmesi üzerine anlaşmalarımızı yaptık. Gecikme durumuyla ilgili de belirli anlaşmalarımız var. Bugün gelinen noktada 22 kilometrelik yolumuz tamamen hazır durumda” diyerek ihale sürecinin bitmesine 20 günlük bir süre olduğunu söyledi.

4 YILLIK BİR SÜRECİ BU NOKTAYA GETİRMEK BÜYÜK BİR BAŞARI

4 Yıllık bir ihale sürecini kısa sürede bitirmenin büyük bir başarı olduğunu da ifade eden Vali Doğan, “Geriye kalan üç, üç buçuk kilometrelik kısım var. Bu kısım yolun en zor kısmı. Başkanlarımızda bu durumu biliyordur. Bu kısım beklenenin ötesinde bir zorluk çıkarıyor. Firma bu kısımda zorlandığını bize ifade etti. Bizden süre uzatım talebinde bulundular. Ancak biz Valilik olarak bu süre uzatım talebine cevap vermiş değiliz. Buradaki zorluğu kaç günde aşabiliriz hususunda firma çalışmasını sürdürüyor. Netice itibariyle bir firmaya en başında 6 aylık süre vermiştik. Bu üç kilometrelik yolla ilgili hususu arkadaşlarımız görüşüyorlar. Gözüken o ki 1-2 aylık bir gecikme olacak ve yol bu süreçten sonra bize teslim edilecek. Bizim görevlilerimizde yerinde inceleme yapıp, bizi bilgilendirecekler. Normal şartlarda 4 yıl sürecek bir işi bu kadar kısa süre içerisinde ihale edip, bu noktaya getirmek büyük bir başarı. Bunun içinde 65 tane menfez var. Büyük köprü cinsten menfezler var. 2 tane köprümüz var. İnşallah gecikme sonunda yolumuzu Hatay’a kavuşturmuş olacağız” ifadesini kullandı. (Mustafa DİLEK )

 

 
Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz