HATAY’DA MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI VESİLESİYLE , “PEYGAMBERİMİZ VE AİLE” KONULU PROGRAM DÜZENLENDİ: ONA ÜMMET OLMAK BÜYÜK BİR ŞEREF

,

Hatay İl Müftülüğü tarafından Mevlid-i Nebi Haftası vesilesiyle  Antakya Spor Salonu’nda düzenlenen “Peygamberimiz ve Aile” konulu programa katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan program Kuran-ı Kerim tilaveti ile devam etti.

BÖYLE BİR PEYGAMBERİN ÜMMETİ OLMAK ELBETTE Kİ ÖNEMLİ

Programda konuşan Vali Doğan, Alemlere rahmet olarak gönderilen bir peygamberin ümmeti olma şerefine nail olmaktan dolayı mutlu olduğunu belirterek, “O peygamber ki daha peygamber olmadan önce müşriklerin Muhammedü’l-Emin dediği bir zat. Herkesin güvendiği, inandığı bir kişi. Emanetlerini Peygamber Efendimize emanet eden müşrikler döndüklerinde ise onu tam olarak alıyorlardı.  Böyle bir peygamberin ümmeti olmak elbette ki önemli. Ecdadımız Peygamber sevgisini kelimelere sığdıramamıştır. Ecdat onu o kadar sevmiş ve özlemiş ki Muhammet’i Mehmetçik yapmış, gülü ise lale yapmıştır. Bütün emperyalist, kapitalist devletler ekonomik değer için tren yolu yaparken bizim ecdadımız Peygamberine ulaşabilmek için tren yolu yapmıştır.”

 “O rahatsız olmasın diye de rayları keçelerle döşeyerek, gül sularıyla yıkamıştır. Böyle bir ecdadın evlatları olmak bu millet için büyük bir onur vesilesidir. Bu yılki tema aile teması, birazdan hocamız bahsedecek onu zevkle dinleyeceğiz. Salonu hınca hınç dolduran hemşehrilerime de şükranlarımı sunmak istiyorum. Aile bu toplumun temel taşıdır. Eğer aileye sahip çıkamazsak devlete, millete, bu topraklara sahip çıkamayız. O yüzden aileye sımsıkı sarılmamız lazım. Aile bizim en kutsal değerimizdir. Oysa çağdaş dünyada hayatımıza giren sosyal medyayla, diğer iletişim araçlarıyla ilk etapta aileyi tahrip etmeye çalışmaktadırlar. O yüzden ailenin değerini bilip onu muhafaza etmemiz lazım. O yüzden çocuklarımızı çok iyi yetiştirip, dini ve milli değerleri, güzel hasletleri onlara öğretip geleceğe hazırlamamız lazım.” dedi.  

ONA İMAN ETMEK BÜYÜK BİR ŞEREF

Diyanet İşleri Başkanlığımızın her yıl Mevlid-i Nebi Haftası’nda bir tema belirlediğini ve bu yılki temanın ‘Peygamber Efendimiz ve Aile’ olduğunu hatırlatan İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu’da, “Bütün güzellikleriyle Peygamber Efendimizi bir kez daha hissetmek, anlamak ve o manevi hazzı yaşamak için bir araya geldik. “Mevlid-i Nebi Haftası’nın tüm güzelliklerinin sergilendiği ay, Mevlid-i Nebi Haftası’yla taçlanan ay, âlemlerin sevdalısı, Yüce Allah’ın sevgilisi, Hz. Muhammed Mustafa’nın doğduğu kutlu mevsim. Onu tanıyabilmek ne büyük bahtiyarlık, onu anlayabilmek ne büyük saadet, ona iman etmek, ona ümmet olmak ne büyük şeref.” dedi.

Konuşmaların ardından ilahi grubu ve sinevizyon gösterisiyle devam eden program, Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Kadir Dinç’in ‘’Peygamberimiz ve Aile’’ konulu konferansının ardından son buldu.

İl protokolü ve vatandaşlarımızın yoğun ilgi gösterdiği programın sonunda İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, misafirlere Peygamber Efendimizi simgeleyen kırmızı güller verdi. (Haber Merkezi)
Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz