Ukrayna’nın Harkov Kentinde geçen hafta ev arkadaşı Zeynep Hüsnübeyi (22) ile birlikte vahşice öldürülen tıp fakültesi öğrencisi Buket Yıldız (20), Hatay’ın Samandağ İlçesinde toprağa verildi.

,

Gelinliğe sarılı tabutu ile cenazesi baba evine getirilen Buket Yıldız, Çiğdede Mahallesi’nde cenaze namazından sonra gözyaşları ve ağıtlarla son yolculuğuna uğurlandı.

Çiğdede Mahallesi Asri Mezarlığında son yolculuğuna uğurlanan Buket Yıldız’ın cenaze törenine Samandağ Kaymakamı Murat Kütük, Samandağ Belediye Başkanvekili Meltem Ahras Nural, Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Adana Milletvekili Tülay Hadimoğulları, CHP Hatay İl Başkanı Halil İbrahim Özgün, Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yıldız, CHP Samandağ İlçe Başkanı Turgay Abacı, eski milletvekili Refik Eryılmaz, eski milletvekili ve bakan Fuat Çay, Samandağ Belediye Eski Başkanı Ganim Canbolant ,oda başkanları, STK temsilcileri, muhtarlar, ailesi, sevenleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

SAMANDAĞ’DA BUKET YILDIZ’IN CENAZESİNİ KADINLAR KALDIRDI

Defin edilmek üzere Çiğdede Mahallesi Asri Mezarlığına getirilen Buket Yıldız’ın gelinliğe sarılı tabutu Samandağlı kadınlar tarafından cenaze aracından indirilerek cenaze namazı kılınmak üzere musalla taşına bırakıldı. Kadın cinayetlerine dikkat çeken Samandağlı kadınlar, zılgıt çekerek sloganlar attılar. Cenazeye katılan kadınlar “Öldürülen ,katledilen her kadın onurumuzdur,namusumuzudur.Buket Yıldız onurumuzdur. Kadın cinayetlerine hayır. Bir daha bu olayların bir daha yaşanmamasını istiyoruz” ifadelerine yer verdiler. (Haber Merkezi)
Kategoriler

hasiltogel.xyz