DOĞAN, MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI’NI KUTLADI

,

Hatay Valisi Rahmi Doğan, Mevlid-i Nebi Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, tüm Müslüman aleminin Mevlid-i Nebi Haftasını kutladı.

Yayımladığı mesajında, “Mevlit Kandili, Peygamberimizin yaşayışını, hadis-i şeriflerini yeniden hatırlamak için bir fırsat, İslam’ı müjdeleyen rahmet elçisi Sevgili Peygamberimizin, engin hoşgörüsünü, merhametini, güzel ahlakını, yol gösterici öğütlerini anlama ve bu anlayışla yenilenme zamanıdır.” diyen Vali Doğan, “ Âlemlere rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V) 'in dünyaya teşriflerinin yıl dönümü olan Mevlit Kandili’ni birlik ve beraberlik duyguları içerisinde idrak etmenin mutluluğu içerisindeyiz.”

BİZLERE IŞIK TUTUYOR

“Bu anlamlı geceyi içine alan haftayı  “Peygamberimiz ve Aile ” teması ile “Mevlid-i Nebi Haftası” olarak kutlayacağız.  Peygamber Efendimiz, “Müminlerin iman bakımından en mükemmeli, ahlaki bakımdan en güzel olanı, ailesine şefkat ve merhametle davrananıdır." diyerek aile hayatına verdiği önemi dile getirmiştir. O, vefalı bir eş, mütevazı ve sevecen bir baba, doğrularından asla taviz vermeyen kararlı bir şahsiyetti. Onun örnek aile hayatı bizlere ışık tutmaya devam etmektedir.”

YENİLENME ZAMANI

“Mevlit Kandili, Peygamberimizin yaşayışını, hadis-i şeriflerini yeniden hatırlamak için bir fırsat, İslam’ı müjdeleyen rahmet elçisi Sevgili Peygamberimizin, engin hoşgörüsünü, merhametini, güzel ahlakını, yol gösterici öğütlerini anlama ve bu anlayışla yenilenme zamanıdır. Bu hafta vesilesi ile ilimiz genelinde çeşitli etkinliklerle idrak edeceğimiz Mevlid-i Nebi Haftası'nın yüzyıllardır kendine has değerlerini yaşatan Hatay’ın hoşgörü iklimini kuvvetlendireceğine olan inancımı ifade eder, ilimizin, ülkemizin huzur ve barış ortamına katkıda bulunması temennisi ile tüm Hataylı hemşehrilerime en içten sevgilerimi sunarım.” (Haber Merkezi)
Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz