Hatay’da fidanlar toprakla buluştu. Milli Eğitim Bakanlığı ile Tarım Orman ve Orman Bakanlığı arasında imzalanan İş Birliği Protokolü kapsamında, Bakanlığa bağlı ilk ve ortaokul öğrencilerinin katılımıyla 81 İlde eş zamanlı uygulanan fidan dikme etkinlikleri Mustafa Kemal Üniversitesi kampüsünde gerçekleşti.

,

İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, Ülkemizin yeşil dokusuna katkıda bulunmak, öğrencilerde ağaç ve orman sevgisini geliştirmek, çevreye duyarlı bir birey olarak yetişmesini sağlamak amacıyla düzenlenen “Fidanlar, Fidanlarla Büyüyor” Etkinliği kapsamında öğrencilerle beraber fidan dikerek ilk can suyunu verdi. Etkinliğe Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü.Hasan Kaya, Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut Çerko, öğrenciler ve öğretmenler katıldı.

PAYAS’DA ÖĞRENCİLER FİDAN DİKTİ

Ülkemizin yeşil dokusunun geliştirilmesine katkıda bulunmak, öğrencilerde ağaç ve orman sevgisini geliştirmek, çevreye duyarlı bir birey olarak yetişmesini sağlamak ve toplumda çevre koruma konusunda farkındalığı artırmak amacıyla Payas Sincan Ortaokulunda düzenlenen fidan dikim etkinliğine Kaymakam Dr. Polat Kara, İlçe Jandarma Komutanı Fevzi Kalkan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Eray Sarı, İlçe Yazı İşleri Müdürü Faruk Balcı, veliler ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

DÖRTYOL’DA 300 FİDAN DİKİLDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan' ın himayesinde hayata geçirilen " Fidanlar Fidanlarla Büyüyor Projesi" kapsamında Dörtyol' da 300 fidan toprakla buluşturuldu. Dörtyol'da düzenlenen etkinlikte Mehmet Akif İlkokulu ve Mehmet Akif Ortaokulu öğrencileri tarafından 300 adet çam fidanı dikimi gerçekleştirildi.

Dörtyol Kaymakamı Murat Bulacak törende yaptığı konuşmada “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın himayesinde başlatılan “Fidanlar Fidanlarla Büyüyor Projesi” Tarım ve Orman Bakanlığı ile Milli Eğitim bakanlığı tarafından da protokolle hayata geçiriliyor" dedi.

Proje ile her öğrencinin kendi adına bir fidanı olacağına işaret eden Kaymakam Murat Bulacak “Bu fidanlar evlatlarımızla birlikte büyüyecek, onlarla beraber gelişecek. Çocuklarımızın yaşları ilerledikçe fidanlarımızın kökleri toprağa, boyları da  göklere yükselecek. Öğrencilerimizin bu gün kurduğu hayaller zamanla gerçeğe yaklaştıkça inşallah diktikleri fidanlar ağaçlara, ağaçlarda ormanlara dönüşecek. Bugün okul bahçelerinde oluşturulan, gözlerin ışıltısı yüreğimizi ısıtan çocuklarımızla beraber  Ülkemizin ormanları, ekonomisi, güzellikleri de  büyüyecek" dedi.

Dörtyol Orman İşletme Müdürü Hüsnü Çelik' de Yeşil bir Dörtyol için Öğrenciler ve Sivil toplum kuruluşlarının fidan dikimlerine katkı sunması daha önemlidir. Bu bizim heyecanımızı artırıyor. Yaptığımız işin önemini daha iyi anlıyoruz. Öğrencilerimize velilerimize ve tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyorum" dedi. Yapılan konuşmaların ardından öğrenci ve veliler fidan dikti. Fidan dikiminin ardından öğrencilere  kalem çikolata ve meyve suyu ikramında bulunuldu.

KAYMAKAM KÜTÜK ÖĞRENCİLERLE FİDAN DİKTİ

Milli Eğitim Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı arasında Fidanlar Fidanlarla Büyüyor Ağaçlandırma Projesi kapsamında Samandağ’da Eriklikuyu Mahallesi Orman İşletme Şefliğine ait tomruk deposu yanında ağaç dikimi etkinliği gerçekleştirildi. Fidan dikimi etkinliğine İlçe Kaymakamı Murat Kütük, Kurum Müdürleri, davetliler ve öğrenciler katıldı. Öğrencilerle beraber fidan dikiminin ardından Orman İşletme Şefliği tarafından hazırlanan hediyeler öğrencilere dağıtıldı.(Z.İNLİ)
Kategoriler