BARO 4 İLÇEYE  ADLİYE BİNASI YAPILMASINI İSTİYOR

,

Hatay Barosu Yönetimi Hatay Milletvekillerinden Samandağ, Erzin, Hassa ve Yayladağ’ına Adliye binası yapılması noktasında çalışma başlatılması çağrısı yaptı.

Hatay Barosu Başkanı Ekrem Dönmez Samandağ, Erzin, Hassa ve Yayladağ ilçelerine Adliye Binası yapılmasına yönelik Ak Parti Hatay Milletvekilleri Abdulkadir Özel, Hacı Bayram Türkoğlu, Hüseyin Yayman, Hüseyin Şanverdi, Sabahat Özgürsoy Çelik, MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, CHP Hatay Milletvekilleri Mehmet Güzelmansur, İsmet Tokdemir, Serkan Topal, Suzan ve TİP Hatay Milletvekili Barış Atay Mengüllüoğlu’na yazı göndererek bu ihtiyacın karşılanması talebini iletti.

Başkan Dönmez Milletvekillerine gönderdiği yazıda Baro olarak 16 Temmuz 2019 tarihinde Hatay’^da bağımsız Adliye Binası bulunmayan Erzin, Hassa, Samandağ ve Yayladağ ilçelerinin Adliye Binaları için yürütülen çalışmanın olup olmadığını Adalet Bakanlığına sordukları bilgisini verdi.

Adalet Bakanlığından gelen bilgiyi Milletvekilleri ve Kamuoyu ile paylaşan Dönmez açıklamasında şu ifadelere yer verdi “Adalet Bakanlığı Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından verilen bilgide Erzin ve Samandağ ilçelerinde adliye yapımının yatırım programında olduğu her iki ilçenin Adliye Binası projelerinin tamamlanmış olduğu ancak bütçe kaynaklarının kısıtlı olması nedeniyle yapım ihalesinin gerçekleşmediği ifade edilmiştir. Hassa ilçemizin Adliye Binası için arsa temin çalışmasının devam ettiği Yayladağ ilçesi içinde Adliye Binası yapımının yatırım programında olmadığı bilgisi verilmiştir. Hatay Barosu Başkanlığı olarak sizden söz konusu ilçelerimizdeki Adliye Binası sorununun çözümü için gerekli girişimlerde bulunmanızı, ilçelerimizin acil ihtiyacı olan Adliye Binası sorununun takipçisi olunmasını talep ediyoruz”. (Hüseyin BAYRAKTAR)
Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz