Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), içmesuyu terfi istasyonları ve depolarda yapılan bakım onarım çalışmaları sayesinde içmesuyunun duraksamadan iletiminin sağlandığını duyurdu.

,

Yaz aylarının sıcak ve nemli geçmesi ile içmesuyu tesislerinde bulunan elektronik aksamlarda ve enerji kablolarında bakım yapıldığının bilgisini veren Genel Müdürlük, içmesuyunun kesintisiz bir şekilde iletimini sağlamak amacıyla tesislere önem verildiğini akabinde daha sağlıklı bir içmesuyunu sağlamanın hedeflendiğini vurguladı.

Arsuz ve Belen ilçelerinde yapılan bakım onarım çalışmaların kapsamında bilgi veren İdare, Belen Bakras 3 No’lu Terfi İstasyonunda motor yenilendiğini ve Arsuz Arpaderesi Mahallesi’nde bulunan su kuyusuna yeni invertör montajının yapılarak topraklama çalışmasının gerçekleştirildiğini aktardı.

Elektrik panolarının ve dijital ortamların hassas olduğunun bilincinde olarak tesislerin genelinde rutin olarak kontroller yapıldığının bilgisini veren HATSU, tesislerin çevresel olarak binalarının da yenilendiğini ve güvenlik önlemlerinin arttırıldığını açıkladı.(Haber Merkezi)
Kategoriler