İskenderun’da Koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında ihtiyaç hissedilen maske ve dezenfektan üretimi yapılıyor.

,

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden Koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele tedbirleri konusunda neler yapıldığını kaymakamlık binası önünde açık havada düzenlenen basın toplantısında duyurdu. İskenderun Belediyesi, Halk Eğitim Merkezi ve Kızılay maske üretimine geçtiğini ve bir bölümünün üretiminin tamamlandığını belirten Kaymakam Yönden günde 3 bin ayda 100 bin adet maske üretme hedefinde olduklarını belirtti.

ŞAHSIM VE DEVLETİM ADINA TEŞEKKÜR EDERİM

Yönden şöyle konuştu. “ Elimize geçen ilk maskeleri sağlıkçılara vereceğiz. Devam eden üretimlerde 10 bin adetini sınırdaki askerlerimize göndereceğiz bu konuda talep var. Bu konuda İskenderun belediyesi ve halk eğitim merkezimize teşekkür ediyoruz .45 kişilik bir ekip gecesini gündüzüne katarak bu iş için çalışıyorlar. Artık maske konusunda sıkıntılı bir süreç kalmadı biz dağıttığımız maskelerle ilgili hiçbir yerden ücret talep etmeyeceğiz bu konuda emeği geçen başta İskenderun belediyesi ve halk eğitim merkezi yetkilileri olmak üzere herkese şahsım ve devletim adına teşekkür ediyorum.”

HALKIMIZDAN TEK TALEBİMİZ EVDE KALMALARI

“Günlük 30 bin maske Teknik ve Endüstri Mesleki Anadolu Lisemiz ile ilgili bir çalışmamız var, onunda devreye girmesiyle günlük 30 bin maske üretmeyi hedefledik. Önümüzdeki hafta içerisinde plastik çatal kaşık üretmeye başlayacağız. Bu konuda kurumlar arası koordinasyon sağlandı. Bu arada İskenderun Organize Sanayi Bölgesi’nin katkılarıyla Payas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafında üretimi yapılan 500 kg dezenfekten satın alındı. Başta sağlıkçılarımız olmak üzere çeşitli kurumlara ve sınırda görev yapan birliklerimize dağıtımı yapılacak. Bizim halkımızdan tek talebimiz, evde kalmalarıdır” diye konuştu.

SEN BEN YOK BİZ OLARAK İSKENDERUN İÇİN ÇALIŞIYORUZ

İskenderun Belediye başkanı Fatih Tosyalı ise yaptığı konuşmada “ 7/24 vatandaşımız için çalışıyoruz. Kadın kültür evimizde geçen hafta başlattık ve maske üretiminde ilk maskeleri sağlıkçı arkadaşlarımıza teslim ettik. Bu süreçte sen ben yok biz olarak hızlı şekilde İskenderun’un tüm maske ihtiyacını ortadan kaldırmak için gayret gösteriyoruz” dedi. Konuşmaların ardından İlk üretilen Maskeler ve dezenfektan Sağlık çalışanları başta olmak üzere sınırda görev yapan Mehmetçiğe gönderilmek üzere teslim edildi.

Toplantıda İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, İlçe Jandarma Komutanı Ferit Gül, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Köseoğlu, İlçe Sağlık Müdürü Volkan Yeter, İskenderun Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Ahmet Tokgöz, İskenderun Teknik ve Endüstri Mesleki Anadolu Lisesi Müdürü Yusuf Yıldırım, Kızılay Şube Başkanı Recep Sivri hazır bulundu. (Haber Merkezi)
Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz