Korona virüs kısıtlamalarının azalmasıyla birlikte ülke genelinde Alışveriş Merkezleri yeniden açıldı. Vatandaşlar AVM önlerinde kuyruklar oluştururken, sosyal mesafe kuralına uyuldu. Antakya’da bulunan AVM’ler dün saat 11.00 itibariyle hizmete girdi. Vatandaşların AVM açılışı öncesinde uzun kuyruklar oluşturması dikkatlerden kaçmadı.

,

Uzun süredir kapalı olan ve ne zaman açılacağı merak edilen AVM’ler dün itibariyle hizmete açıldı. AVM’ler açıldı. Türkiye’deki AVM’lerin 4’te 3’ü kapılarını açarken maskesiz müşteriler içeriye alınmadı. AVM’lerde 10 metrekareye 1 müşteri prensibi ile hizmet verilirken vatandaşlar girişlerde sosyal mesafeye uydu. AVM girişlerinde vatandaşların ateşi ölçülürken, dezenfekte kullandırıldı.

AVM’LERDE HANGİ TEDBİRLER ALINDI

Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği (AYD) Başkanı Hüseyin Altaş açılacak AVM’lerde uygulanacak güvenlik önlemlerine ilişkin bilgiler vermişti. Buna göre dün itibariyle ikinci bir düzenlemeye kadar AVM’lerde maskesiz müşteri alınmadı. Müşterilerin AVM’ye girmeden önce ateşleri ölçüldü. Girişlere kurulan termal kamera ile vatandaşların vücut ısısı yüksek olanlar tespit edildi. Müşterilerin mağazalarda 2 metre sosyal mesafe kuralına uyması sağlandı. Yürüyen merdivenlerin her bir saatte bir dezenfekte edilmesine özen gösterilirken AVM görevlileri tedbirleri elden bırakmadı. Önlemler kapsamında ise AVM içindeki sinema salonları, spor salonları, restoranlar ve kuaförler kapalı kaldı. (MUSTAFA DİLEK )

 
Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz