Hataylı kadınlar Atatürk’ü anmak için mozaikle Atatürk portresi yaparak anlamlı bir etkinlik gerçekleştirdiler. İskenderun Şehir Kulübü’nde bir araya gelen kadınlar Atatürk’ü anmanın hüznünü yaşarken, aynı zamanda Hatay’ın kültürel geleneği olan Mozaik Sanatını da tanımış oldular.

,

İskenderun Şehir Kulübü’nde Dernek üyelerine gerçekleşen Mozaik etkinliğinde öncülük yapan HAAS Taş Sanatları’nın sponsorluğunda gerçekleşti. HAAS Taş Sanatları adına Dernek üyelerine özel gerçekleşen Atatürk’ü anma ve Mozaik etkinliğine Medya Sorumlusu ve Satış Danışmanı Büşra Berber ile Pazarlama Müdürü Zeynep Yurtsever eşlik etti.

Etkinlik hakkında konuşan HAAS Taş Sanatları Pazarlama Müdürü Zeynep Yurtsever, “Burada gerçekleştirdiğimiz etkinlik ile hem kadınlarımız hem de çocukları öncelikle Hatay’ın en önemli sanatlarından biri olan Mozaikle tanışmış oluyorlar. Mozaik yapmanın zorluklarını öğreniyorlar. Bu etkinliğin 10 Kasım öncesinde Atatürk’ü anmak adına yapılması da bizleri mutlu etti. Ülkemizin Kurucusu adına böyle bir etkinlik yapmak, Atatürk mozaiği yapmak ve Atatürk’ü mozaikle anmak çok önemli. Biz HAAS Taş sanatları olarak, bu şekildeki tüm sosyal etkinliklerde yer almak ve mozaik kültürümüzü genişletmek istiyoruz. Hatay’da Mozaik Sanatı’nı hem yurt içinde hem de yurt dışında en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz. Bu anlamlı etkinlikte bizlere yardımcı olan İskenderun Şehir Kulübü yetkililerine teşekkür ederiz.” İfadelerini kullandı.

Şehir Kulübü üyeleri ise çocuklarıyla birlikte katıldıkları etkinlikte Atatürk’ü yad ettiklerini ifade ederken, 10 Kasım öncesinde bu etkinliği hazırlayan Dernek Müdürüne ve etkinliğe sponsor olan HAAS Taş Sanatları’na teşekkürlerini sundular. Hataylı Kadınların hazırladıkları Mozaikler ise anı olarak evlerde yerini aldı. (Mustafa DİLEK)
Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz