Hatay Ülkü Ocakları Vakfı pedallarını, uyuşturucuyla mücadeleye, spora ve yaşanabilir dünya adına çevirdi. Etkinliğe Ülkü Ocakları Hatay İl Başkanı Metin Taşçı, Türkiye KAMU-SEN Hatay İl Başkanı Hayri Şahin, STK Temsilcileri ve siyasiler katıldı. Bisiklet turu, Vali Ürgen Parkı’ndan başlayarak Fatih Caddesi, Kapalı Spor Salonu, Gündüz Caddesi, Köprübaşı, Atatürk Caddesi ve tekrardan Vali Ürgen Parkı’na dönüş yapılarak sonlandırıldı.

,

Yüzlerce bisikletin ortak amaç uğruna 15 dakikalık turu Vali Ürgen Parkı’nda son bulurken, gerçekleştirilen turun ardından Hatay Ülkü Ocakları Başkanı Metin Taşçı bir açıklama yaptı. Farkındalık yaratmak adına bu etkinliği gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Metin Taşçı; “ Ölüm haberleriyle dünya kamuoyunda yankı bulan ve bunca mücadeleye rağmen kullanım oranları giderek artan uyuşturucu maddeler ve madde bağımlılığı en can yakıcı sorun haline gelmiştir. Gün geçmiyor ki, ülkemizin herhangi bir yerinden gözü yaşlı bir anne veya yüreği yanık bir baba Yeşilay’ı arayıp bağımlı yavrusu için yardım istemesin! Bağımlılıkla mücadele tek bir kurum veya merciinin işi değildir. Üniversite, kamu, özel sektör ve sivil toplum gibi birçok paydaşın çabalarını ortaya koyması gerekir. Uyuşturucuya verilen her para terör örğütlerine maddi kaynak sağlamaktadır. Bu caniler gözlerini tertemiz gençlerimize dikmiş ve geleceğimizi karartmayı hedeflemişlerdir” dedi. 

Ülkü Ocakları olarak uyuşturucu ile mücadele kapsamında gençleri bilinçlendirmeyi şiar edindiklerini aktaran Taşçı “Başlattığımız mücadelenin birinci ayağı olan bisiklet turumuzu gerçekleştirdik. Ülkü Ocakları olarak madde bağımlısı değil spor yapan, sağlıklı, bilinçli bir nesil yetiştirmek yani; Metehanlar, Fatihler, Mustafa Kemaller, Türkeşler yetiştirmek, asıl olan görevimizdir. Bundan sonra da uyuşturucu ile mücadelede konunun uzmanlarıyla beraber seminerler, konferanslar, sportif faaliyetler gerçekleştireceğiz. Kararımız nettir. Gençlerimizi yokluğa sürükleyen ve sosyal, bedensel, ruhsal tahribata yol açan madde bağımlılığına karşı bir kez daha ‘Maddenin Esiri olmadan, Asil bir Türk gibi yaşayın’ diyoruz” dedi. (İzzet NAZLI)
Kategoriler

hasiltogel.xyz