Özel Defne Hastanesinde İstanbul’da çalıştığı hastanede silahlı saldırı sonucu yaşamını yitiren Dr. Fikret Hacıosman’a yapılan saldırı kınandı ve sağlıkta şiddet protesto edildi.

,

Hastane yönetimi, Doktorlar, Hemşireler ve çalışanların siyah tişörtleri ile katıldıkları protesto programı Dr. Fikret Hacıosman’ın fotoğrafının bulunduğu çelenk etrafında saygı duruşu ile başladı. Anlamlı protestoya hastaneye tedavi amaçlı gelen hastalarda katılım göstererek sağlıkta şiddeti kınadılar.

Sağlıkta şiddetin son bulmasını dilediklerini ifade eden Özel Defne Hastanesi Genel Müdürü Uzm. Dr. Mehmet Çelikel bir meslektaşlarını daha saldırı sonucu kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşadıklarının altını çizerek giderek azalacağı yerde günden güne artan sağlıkta şiddet konusunun öldürmeye varan infial yaratıcı boyutlara erişmesinin derin üzüntüsü içerisinde olduklarını bir kez daha yineleyerek yetkililerin bu konuda daha caydırıcı önlemler almaları gerektiğini belirtti. Çelikel “Bir doktor kolay yetişmiyor hele ki alanında çok başarılı bir isim olan değerli meslektaşım Psikiyatrist Fikret Hacıosman gibi hocalarımız hiç te kolay yetişmiyor. Silahlı saldırı sonucu yaşamını yitiren Dr. Fikret Hacıosman’a Allah’tan rahmet,Tüm Türkiye’ye başsağlığı diliyoruz”dedi. (Haber Merkezi)
Kategoriler