Antakyalı yazar Mustafa Akgül’ün  “Marangoz” adlı romanı yayınlandı. Mili Eğitim Bakanlığı (MEB) bünyesinde çalışan Eğitimci-Yazar Mustafa Akgül eski Antakya’yı ve Habib’ün Neccar’ı konu edinen romanıyla okuyucularının karşısına çıktı.

,

Çeşitli devlet kurumlarının ve sivil toplum kuruluşlarının sosyal, kültürel ve edebi projelerinde görev alan roman ve hikâye yazarı Mustafa Akgül Milli Eğitim Bakanlığınca düzenlenen öğretmenler arası anı yazma yarışmasında Antakya birinciliği ve Hatay ikinciliğinin yanı sıra MEB hikâye yazma yarışmasında da Antakya ikincisi oldu. 

Çalışmalarında tarihi ve sosyolojik araştırma verilerini titiz bir kurguyla okuyucuya sunmaya çalışan yazar, sade ve akıcı bir üslupla kimi zaman romantik kimi zaman da realist bir düşünceyle kaleme aldığı eserleriyle sanatseverler arasında edebi köprüler kurmaya devam ediyor.

“Habib’ün Neccar Anısına… Marangoz” adlı romanını okuyucularıyla buluşturan yazar “Semira Mülteci Sevda” adlı bir başka romanını da önümüzdeki aylarda kitapseverlerin beğenisine sunacak. (Haber Merkezi)
Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz