Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın uyguladığı Hayvancılık Politikası ile ilgili bir yazılı basın açıklaması gerçekleştiren CHP Hatay İl Örgütü Başkan Yardımcısı Semir Baklacı; “Süt üreticileri iflas edip sığırlarını kesime yollamaktadır. AKP’nin Hayvancılık Politikası süt üreticilerini iflasa sürüklüyor.” dedi.

,

TARIM BAKANLIĞI ACİLEN MÜDAHELE ETMELİDİR!

Yayınladığı açıklamada Ak Parti’nin Tarım politikasını eleştiren CHP Hatay İl Örgütü Başkan Yardımcısı Semir Baklacı, “Günümüzde 1 litre su 1,90 kuruş iken, 1 litre kola 6,90 ve 1 bardak çay 2,00 lira iken maalesef süt üreticiden 1,70 kuruştan, tüketici marketten  sütü 5,11 lira ve yoğurdu 7,00 TL’ye satın almaktadır. Bu aradaki uçurum fiyat farkı nereye gidiyor? AKP’nin Hayvancılık Politikası süt üreticilerini iflasa sürüklüyor. Yavaş yavaş süt üreticileri iflas edip, sığırlarını kesime yollamaktadır. Buna sessiz kalan Tarım Bakanlığı ve Süt Konseyi ve birlikleri acilen müdahale etmelidir.” dedi.

İTHAL GIDA ÜRÜNÜ TÜRKİYE’DE Kİ LEZZETİ TAŞIMAZ

Dış ülkelerden ithal edilen gıda ürünlerinin Türkiye’de yetiştirilen gıda ürünleri ile aynı lezzeti taşıyamayacağını belirten CHP Hatay İl Örgütü Başkan Yardımcısı Semir Baklacı; “Kapanan ve özelleştirilen meralar tekrar açılmalıdır. İşletmelere yem desteği verilmeli, Elektrik ve Su tüketiminden ÖTV alınmamalıdır. Süt fiyatları belirli bir kar oranına yükseltilmeli ve en önemlisi işletme açmak isteyen gençler teşvik edilmelidir. Dış ülkelerden ithal edeceğimiz süt ve et ürünleri, bizim ülkemizde yetiştireceğimiz lezzetleri taşıyamaz. Sağlıklı yaşam için sığırlarınızı kestirmeyin.” açıklamasında bulundu. (M. MUTLU)
Kategoriler