HASİAD Başkanı Gökhan Alkan krizden güçlü bir şekilde çıkmanın tek yolunun herkesin elini taşın altına koyması olduğunu aktardı.

,

Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik durum ve yaşanan olumsuzluklar devam ederken Gelir İdaresi Başkanlığı’nın 2 Kasım tarihinde açıkladığı 2017 yılı vergi rekortmenleri listesi hakkında bir açıklama yapma gerekliliği hissettiklerini aktaran Başkan Alkan gelinen nokta itibariyle, Yeni Ekonomik Program, Enflasyonla Topyekün Mücadele ve devamında yapılan ÖTV indirimleri ile yaşanan krizin etkisi azaltılmaya çalışırken, artan faiz yükü üretici ve sanayicinin sırtına giderek daha ağır yükler yüklendiğini söyledi.

Yaşanan olumsuzlukların bir yana konulduğunda açıklanan kurumlar vergi rekortmenleri listesinin ilk 10’unda 8 bankanın bulunmasına dikkat çeken Alkan “Bu krizden güçlü bir şekilde çıkmanın tek yolu herkesin elini taşın altına koymasından geçmektedir. Devlet ve üreticiler bahsetmiş olduğumuz bu programlar neticesinde bunca fedakarlıkları yaparken, özel sektöre ait bankaların da aynı fedakarlığı yapmaları gerektiğini düşünüyoruz. Ancak bu şekilde üreticinin sırtındaki faiz yükü azalacak ve üretime ve ihracata dayalı ekonomi güçlenecektir” dedi. (M.TEMİZYÜREK)
Kategoriler