Hatay Büyük Şehir Belediyesi Hassa Afrin sınırında hizmetlerine devam ediyor. Afrin "Zeytindalı Harekatı'nın giriş noktası olan Hassa sınırındaki arazi  ve Yörüklerin yolları, HBB tarafından düzeltiliyor.Kışın bozulan yollara, Hassa Yarım Aktepe 'de bulunan volkanik curuf dökülerek,kullanışlı hale getiriliyor.

,

Koruhüyük,Çınarbaşı ve Bintaş köylerinin ait olan, Afrin sınır bölgesinde bulunan binlerce dönüm zeytinlik arazilerinin ve burada kışlayan yörüklerin yolları ağır kış şartları dolayısıyla iyice bozulmuştu.

Bu köylerin  yol sorunu taleplerini dikkate alan HBB ,arazi yol çalışmalarına bir haftadır devam etmeye başladı.

Hassa CHP İlçe Başkanı Haydar Ergüneş ise yol çalışmalarını yerinde görmek ve yörüklerin sorunlarına çözüm bulmak amacıyla bölgeye giderek,çalışmaları yerinde inceledi.

İlçe Başkan Haydar Ergüneş Yörüklerle hoş sohbet ederek,onların dertlerini dinledi. HBB Balkanı Lütfü Savaş'ın selamlarını iletti.

Yörük Kadını Havva Çetin Ve Senem Koyuncu ise ,yağmurlarla beraber çok sıkıntı çektiklerini, arabalarının yollarının kapandığını ve hastalarını bile doktora götüremediklerini dile getirdiler. Yollarının HBB tarafından yapılması ile bu sıkıntılarından kurtulduklarını ifade ederek,Lütfü Savaş'a teşekkür ettiler.

Hassa CHP İlçe Başkanı Haydar Ergüneş yaptığı açıklamada herkese ve herkesime eşit hizmet etme anlayışıyla yola çıktıklarını belirterek, Afrin Zeytindalı Harekatı güzergahı ,zeytinlik arazileri ve yörüklerin yollarındaki eksiklikleri gidermek için çalışmalar başlattıklarını ifade etti.Bu çalışmaların Hassa'nın diğer noktalarında da devam edeceğini belirtti. (Haber Merkezi)

 
Kategoriler

hasiltogel.xyz