Antakya Kaymakamlığı tarafından organize edilen Güvenli Okul Toplantısında konuşan Antakya İlçe Emniyet Müdürü Dinçer Dinsever Kalkan, 2020 yılının ilk ayında Antakya’daki okulların çevresinde 725 denetim yapıldığını ve 232 servis aracının incelendiğini açıkladı.

,

Antakya Kaymakamlığı ve Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile Perşembe günü Hatay Erol Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kongre Merkezi’nde gerçekleşen “Güvenli Okul” toplantısında Antakya genelinde yapılan güvenlik ve okul çevrelerinde alınan tedbirler ele alındı.

Toplantıya, Antakya Kaymakamı Orhan Mardinli, Antakya Jandarma Komutanı Polat,  Antakya İlçe Emniyet Müdürü Dinçer Dinsever Kalkan, Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut Çerko, kurum amirleri, okul aile birliği başkanları ve öğrencilerin velileri katıldı.

ANTAKYA İLÇE EMNİYET MÜDÜRÜ; “2020 OCAK’TA 232 SERVİS DENETLENDİ”

Antakya İlçe Emniyet Müdürü Dinçer Dinsever Kalkan, 2020 yılının ocak ayında 725 denetim yapıldığı ifade ederken şu şekilde konuştu; “Antakya İlçe Emniyet Müdürlüğü olarak bölgemizde 116 okulumuz bulunmaktadır. 2019-2020 yılları arasında okullarımızda meydana gelen olay sayısı 30 olarak belirlenmiştir. Liselerimizde 7, Ortaokulda 18, ilkokulda 3 olay meydana gelmiş bulunmaktadır. Okul çevrelerinde ve okullarda yapılan denetimlerle ilgili olarak; 2020 yılı Ocak ayında okul çevresinde bulunan park bahçe, internet Kafe, Kafeler, Playstation salonlarında toplam 725 denetim yapılmıştır. Ayrıca yine okul çevrelerinde bulunan bakkal ve iş yerlerinden açık sigara satışıyla ilgili Ocak’ta 49 iş yeri denetimden geçirilmiştir. Okullarda bulunan servis araçlarına yönelik yapılan denetlemelerde ise 232 servis aracı incelenmiş, bu araçlardan 23 tanesine işlem uygulanmış, 1 âdeti men edilmiş, 15 bin lira para cezası kesilmiştir. Ayrıca bütün okullarımızda okul irtibat görevlileri bulunmaktadır. Görevliler, bize tedbir almamız gereken durumlar olduğunda bilgi veriyor ve bizlerde bu hususlarda gerekli çalışmaları yapıyoruz.”  

KAYMAKAM MARDİNLİ; “GÜVENLİ OKULLAR, GÜVENLİ GELECEK İÇİN ÖNEMLİ”

Antakya Kaymakamı Orhan Mardinli ise konuşmasında, “Güvenli okullar, güvenli gelecek için çok önemli. Okullarımız, eğitim ve geleceğimiz açısından çok önemli yerlerdir. Buradaki eğitimin kaliteli olması için asayiş ve huzurun iyi olması gerekiyor. İlçemizde 120 bine yakın öğrencimiz var. Okullarımızın yanında pansiyonlarımız, eğitim kurumlarımız var. Bu derece de büyük sayısı olan, okul sayısı kalabalık olan bir ilçede eğitimin güvenli yapılması için hepimize önemli görevler düşüyor. Velilere, okul aile birliğine, öğretmenlere, okul müdürlüğüne, emniyet ve jandarmaya önemli görevler düşüyor. Eğitim hızla gelişiyor ve değişiyor. O kadar yeni misyonlar ortaya çıkıyor ki bunları çok iyi kavramak lazım. Öğrencilerle ilgilenmek çok önemli. Ülkemizin eğitim açısından durumunu göz önünde bulundurduğumuzda çok sayıda okul ve eğitim kurumu var. Bazı meslek gruplarına ulaşmak çok zorken, bugün her mesleğin kişisine ulaşabiliyoruz. Yapay zekânın tartışıldığı, robot teklonojisinin bulunduğu, kendi kendilerini tamir edeceği ortamda, bilim ve teknolojide ortaya çıkan gelişmeler göz önünde bulunduğunda çocukları iyi yetiştirmeli, onlar üzerine iyi kararlar verdirmemiz gerekiyor. 10 sene bakacaksanız, doktorluk mesleği belki tarihe karışacak. Çocuklarımız hangi mesleğe yatkınsa, onları o mesleğe yönlendirmek lazım.” İfadelerini kullandı.

Sunumların ardından çeşitli okulların okul aile birliği üyeleri, Kaymakam Mardinli, İlçe Emniyet Müdürü Kalkan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Çerko ve İlçe Jandarma Komutanı Polat’a çeşitli sorular yöneltti. (Mustafa DİLEK)
Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz