65 YAŞ VE ÜSTÜ SICAK DİNLEMEDİ

,

Türkiye genelinde olduğu gibi Antakya’da da 65 yaş ve üstü vatandaşlar pazar günü sokağa çıktı. Antakya’da hava sıcaklığının 40 dereceye dayandığı saatlerde kendilerini park ve serin alanlara atan 65 yaş ve üstü vatandaşlar koronavirüs kapsamında ikinci kez temiz hava aldı.

İçişleri Bakanlığı genelgesiyle pazar günü saat 12.00 ile 18.00 arasında sokağa çıkan 65 yaş ve üstü vatandaşların çoğu sıcağa rağmen sokakta olurken, bazı vatandaşlarda saatlerin uygun olmadığından şikâyetçi oldu. 

Koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde, sağlık riskleri nedeniyle uzun süre evde kalan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunanlar, sokağa çıkma kısıtlamasının 6 saatliğine kaldırılmasıyla birlikte park ve sokaklarda yürüme fırsatı buldu. 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olan kişiler, istisna uygulanması kapsamında günler sonra tekrar sokağa çıkma imkânı buldu. Vatandaşlar, saat 12.00’den itibaren dışarıya çıkıp meydan, cadde ve bulvarlarda yürüyüş yaptı. Maske takıp sosyal mesafeye uyan vatandaşlardan bazıları, parklarda egzersiz yaparken bazıları da gölgelik alanlarda vakit geçirdi. 12.00 ve 18.00 saatleri arasında park ve sokaklarda görevli olan polis ekipleri, sosyal mesafenin korunması konusunda sık sık uyarıda bulundu. (MUSTAFA DİLEK)

 
Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz