Merkezi Kuveyt'te bulunan Uluslararası Rahman Birliği, Suriye'deki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere 20 tırlık yardım gönderdi

,

Kuveyt'in en büyük kuruluşlarından biri olan ve dünya çapında temsilciliklere sahip Uluslararası Rahman Birliği, Suriye'ye 20 tırlık insani yardımda bulundu. Kuveyt halkından toplanan paralarla, hazırlanan yardımlar ihtiyaç sahibi Suriyelilere ulaştırılmak üzere tırlara yüklendi. Menekşe Organizasyon İnsani Yardım Derneği tarafından Antakya’da hazırlanan yardım tırlarında, soba, battaniye, prina odunu, un, şeker, ve çeşitli gıda malzemeleri bulunuyor. Bulanık Group deposunda, yüklemesi yapılan yardımlar, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere yola çıktı.

Menekşe Organizasyon İnsani Yardım Derneği’nin titiz çalışmaları ile yüklemesi yapılan yardımlar, Cilvegözü Sınır kapısından geçerek, orada bir çok yardım derneği tarafından dağıtılacak.

Yaptıkları yardımların hayırlara vesile olmasını dileyen Uluslararası Rahman Birliği başkanı Velid Suvilem, bugüne kadar büyük çaplı olarak ikinci yardım kampanyasını icra ettiklerini söyledi. Yardımların içinde Suriyelilerin ihtiyaç duyduğu birçok kışlık malzemesi bulunduğunu söyleyen Suvilem, şu ifadelere yer verdi: “20 tırın içinde, soba, battaniye ve yakacak bulunmaktadır. Çünkü bu kış şartlarında en çok bunlara ihtiyaç duymaktadırlar. Bize bu imkanı tanıdıkları için, sağladıkları kolaylıklar için ve bugüne kadar yaptıkları yardımlar için Türkiye Cumhuriyet cumhurbaşkanına, Türk halkına şükranlarımızı sunarken, bu kampanyaya destek veren, katkı sağlayan tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ederiz. Kısa bir süre sonra inşallah, yardım kampanyamızın üçüncüsünü gerçekleştireceğiz ve Kuveyt halkında Suriyeli kardeşlerimize olan yardımlarını ulaştıracağız. "dedi.

ALTUN: SURİYE’DE İHTİYAÇ ÇOK…

Suriye'de son dönemde yaşanan sel felaketleri ile beraber, binlerce insanın evini, çadırını kaybettiğini söyleyen İnsani Yardım Vakfı Suriye saha koordinatörü Şuayip Altun, bu insanların yaralarını bir nebze sarmak için bu yardımların önemli olduğuna vurgu yaptı. Suriye'deki ihtiyacın çok olduğunu anlatan Altun: "Yapılan konvoy ve yardım programların, bir benze de olsa o insanların yaralarını sarma noktasında fayda sağlayacağını düşünüyoruz. Bu yardımlara destek veren herkesten Allah razı olsun." dedi. Programın sonunda, Uluslararası Rahman Birliği başkanı Velid Suvilem Suriyeli yetim çocuklara ile zaman geçirerek onlara hediyeler takdim etti. (İ.NAZLI)

 
Kategoriler

hasiltogel.xyz