ÇAĞDAŞ SANAT FESTİVALİ BAŞLADI

,

Ansam Derneği tarafından düzenlenen ve Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla gerçekleşen Çağdaş Sanat Festivali Antakya’da başladı.

Perşembe günü Antakya Anemon Oteli Toplantı salonunda açılan Çağdaş Sanat Sergisine birçok ünlü sanatçıların yanı sıra Bedri Baykam ve Hataylı yazar ve sanatçılarda katılım gösterdi. Bu yıl 24-27 Ekim tarihlerinde gerçekleşen etkinlikte birbirinden değerleri eserlerde görücüye çıktı.

15 ÜLKEDEN 300 SANATÇI

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ve Eşi Nazan Savaş, HASİAD Başkanı Gökhan Aklan ve birçok sanatseverinde katıldığı açılışta konuşan Savaş Hatay’ın tarihi birikimine dikkat çekerken şöyle konuştu; “Hatay sanatsal, kültürel ve tarihsel birikimi olan bir şehir. Bu tür sanat etkinliklerinin bu şehirde yapılması bu anlamda çok önemli ve mutluluk verici.  Şehrimize gelerek eserlerini sanatseverlerle buluşturan tüm misafirlerimize hoş geldiniz diyor ve teşekkür ediyorum. Antakya Sizi Çağırıyor, Sanat Antakya’da sloganıyla Hatay Büyükşehir Belediyesi Çağdaş Sanat Festivali kapsamında düzenlenen 15 ülkeden 300 sanatçının katılacağı ve 1000 eserin sergileneceği ArtAntAkyA çağdaş sanat sergileri, 24-27 Ekim tarihleri arasında Antakya Anemon Otel’ de sanatseverlerle olacak. Hatay, bu organizasyon ile Avrupa’dan sonra Akdeniz havzası, Orta Doğu ve Asya bölgesini kapsayan katılımcı kapasitesiyle, Türkiye’nin yeni sanat mecrasında, sanatçı ve Koleksiyonerlerin bir araya getirmenin mutluluğunu yaşıyor.Hatay Büyükşehir Belediyesi Çağdaş Sanat Festivali’nin ikinci önemli etkinliği de Minik Sanatçılar Çalıştayı olacak. Hatay’da bulunan ilkokul öğrencilerinin hayatına dokunmak ve farkındalık yaratmak adına, Festival kapsamında Minik Sanatçılar Çalıştayı düzenlenecek. Çalıştay kapsamında her gün 2 okulun öğrencileri ağırlanacak” ifadeleri kullandı. (Mustafa DİLEK)

 
Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz