Bu başarı, önce Mersin’de sonra Türkiye yüzme camiasında büyük ses getirdi ve takdirle karşılandı

,

Anadolu Yıldızlar ligi grup müsabakaları Türkiye şampiyonası, ön eleme müsabakaları geçtiğimiz günlerde Hatay Büyükşehir Belediyesi kapalı yüzme havuzunda yapıldı. Ön elemede, Hatay’ın en iyi 9, 10, 11, 12, 13, 14 yaş gruplarından 46 sporcu seçildi. 4-5 Şubatta ise, Hatay’ın karması olarak Mersin’de Anadolu Yıldızlar ligine katılım sağlandı.

Milli Antrenör Murat Şaydak tarafından yetiştirilen ve daha önce ve bundan önce birçok başarıya imza atan Torpido lakaplı Ömer Şaydak, 9 yaş grubunda 50 metre serbest yüzmede 9 il ve 37 sporcu arasından 1 birincilik elde etti. Ömer Şaydak, ayrıca 50 metre kelebek yüzmede bir de ikincilik elde etti.  Hatay’ı en güzel şekilde temsil eden Ömer Şaydak, aynı zamanda Hatay’dan şampiyonaya katılanlar arasında erkek gruplarında birincilik elde eden tek erkek unvanını da kazanmış oldu.

ÖMER’İN BAŞARISI, HATAY’IN BAŞARISIDIR…

Daha önce binlerce sporcuya lisans kazandıran ve başarıları ile adından sıkça söz ettiren Milli Antrenör Murat Şaydak, şampiyonda derece elde eden Ömer Şaydak’ın başarısından duyduğu gurur ve mutluluğu dile getirerek şu ifadelere yer verdi; “Bu başarı Hatay halkına hayırlı uğurlu olsun. Bu gurur hepimizin. Kısıtlı imkânlarla zor bir süreçten geçerek müsabakaya hazırlandık. Böyle yetenek kolay yetişmiyor hem de bulunmuyor. Bunun değerini bilmemiz ve desteklememiz lazım. Ömer’in bundan elde edeceği bütün başarılar, Hataylı çocukların umut ışığı olacaktır. Bir yüzücünün yetişmesi için sadece antrenörün ve ailesinin ilgilenmesi yetmez. Toplumumuzun ilgili öncü kurumları, yapacakları çalışmalarla üretecekleri proje ve programlar doğrultusunda Ömer’e ve bu tür yetenekli sporcuların yolunu açması gerekir. Türkiye’nin asıl problemi budur. Birlikten güç doğduğunu unutmamamız gerekir. Ömer’in başarısı Hatay’ın başarısıdır.”dedi.

MURAT ŞAYDAK; “BÜYÜKŞEHİR TESİSİNİ KULLANAMADIK”

Milli Antrenör Murat Şaydak, açıklamasının devamında ise; “Üzülerek belirtmek istiyorum ki, Antakya’mızda kapalı havuz olarak sadece Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB)’nin tesisi vardır. Buraya iyi niyetli olarak üç defa dilekçe vermemize rağmen 2 yıldır şahsi düşünülerek çifte standart uygulanarak havuzu kullanmamız engellenmiştir. Halkın tesisi olarak adlandırılan HBB Spor Kompleksinin gerçekte öyle olmadığı Hatay halkı tarafından bilinmektedir. Umarım bu hatadan dönülür ve çocuklarımızın geleceği, Hatay’ımızın geleceği ve ilerde milli takım düzeyinde sporcular yetiştirmek için bu tesis, ayrım gözetmeden herkese hizmet verir. Ayrıca şunu da belirtmek isterim ki, hizmette ve sporda siyaset yapılmaması gerekiyor.” dedi.( İzzet Nazlı)
Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz