Hatay TED Kolejinde birincisi gerçekleştirilen “TEDx TALKS”ın ilk elemesi tamamlandı. Başlangıçta sadece teknoloji, eğlence ve dizayn kelimelerini kapsayan etkinlik, günümüzde akla gelebilecek her konuda yapılan konferanslar haline dönüştü.

,

TED Hatay Koleji 10 ve 11. sınıf öğrencileri, farklı konularda araştırmalar yaparak ve paylaşmaya değer fikirlerini İngilizce skills derslerinde öğrendikleri “sunum teknikleri” ile birleştirerek TEDx TALKS konuşmalarını İngilizce sundular ve 10 öğrenci katıldıkları birinci elemede İngilizce sunumlarıyla öğrenci ve öğretmenlere heyecanlı ve keyifli anlar yaşattı. Öğrencilerin başarılı performansları jüri üyeleri Hayrettin Şirin, Şerif Alper Küçüköğretmen, Mehtap Baklavacı ve Cameron Beale’e değerlendirmelerinde zor anlar yaşattı.
Okul Yönetimi TEDx TALKS etkinliğine katılan ve yeteneklerini ortaya koyan öğrenciler Setenay Kılıçoğlu, Meltem Dilara Hacıali, Cemre Gülenç, Defne Su Eraslan, Ali Dağ, Cem Akçıl, Ali Hoşgel, Mehmet Görkem Yiğit, Zelal Su Gürkan ve Ezgim Mıstıkoğlu’na teşekkür ederek başarılarının devamını dilediler.

Bu arada ‘’TEDx TALKS’’ final etkinliğinin Mayıs ayında gerçekleşeceği alınan bilgiler arasında yer aldı. (H.BAYRAKTAR)
Kategoriler

hasiltogel.xyz