Altınözü’nde “Disleksi Farkındalığı” Konferansı düzenlendi. Altınözü Kaymakamlığı tarafından Altınözü Zeytin Kültür, Sanat ve Edebiyat Dergisi etkinlikleri kapsamında ilçemiz öğretmenlerine yönelik “DİSLEKSİ” bilgilendirme konferansı düzenlendi.

,

Altınözü Belediyesi Konferans Salonunda düzenlenen etkinliğe, Kaymakam Bülent Uygur, Belediye Başkanı Rıfat Sarı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Güner, şube müdürleri, okul müdürleri v öğretmenler katıldı. Büyük bir katılım ile gerçekleşen konferansa Kütahya Rehabilitasyon ve Araştırma Merkezi Müdürü Uğur Alıç, Özel Eğitim Öğretmeni A. İhsan Yıldırım ve Uzman Sosyolog İsmail Başbunur; Özgül öğrenme sorunsalı özelinde disleksi, Dezavantajlı öğrencilerin hakları ve Özel eğitimde kullanılan materyaller hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

Konferansta açılış konuşmasını yapan Kaymakam Bülent Uygur, “İlçemizde öğretmenlerimize yönelik düzenlenen Disleksi eğitimini öğretmenlerimizin bilinçlenmesi amacıyla düzenledik. Veli ve öğretmenlerimiz ile iletişim halinde olarak Disleksi teşhisi konulan çocuklarımıza yardımcı olmak adına çalışmalarımız devam ediyor. Zeka sorunu olmayan hatta üstün zekaya sahip olan çocuklarımız da öğrenme, okuma, yazma ve anlama gibi dikkat eksikliğinden kaynaklanan sorunlar veya sıkıntılar yaşanmakta. Toplum ve aileler bu konu hakkında yeterli bilgi sahibi olmadığından tabi ki teşhisi konusunda ciddi sorunlar yaşanmakta, böyle olunca da genelde hiperaktif çocuk büyüyünce düzelir diyerek geçiştiriyoruz. İnşallah bu konferans sonrası çocuklarımızın baskı altında kalmamaları, psikolojik olarak yıpranmamaları konusunda toplum olarak aile olarak neler yapmamız gerektiğini öğrenecek daha bilinçli hareket edeceğiz. Çocuklarımıza anlayışlı olmamız ve çocuklarımızın kendilerini ifade etmelerine fırsat vermeliyiz. Çocuklarımızı kendi içlerinde değerlendirmeliyiz.” Dedi. (Haber Merkezi)
Kategoriler

hasiltogel.xyz